Hipnooo - Trening akademija za profesionalnu hipnozu

Search
Close this search box.

Izgovorite svoju autentičnu istinu

U srcu osobnih granica je hrabrost da se kaže istina. Ako je vaš cilj imati zdrave granice, uz emocionalnu inteligenciju, uvide i dozu empatije, učinkovita komunikacija je uvjet bez kojeg ne možete.

Kada možete govoriti izravno i iskreno, koristi su dvostruke. Postižete biti viđeni i stvarate prostor da i svi drugi u vašem životu budu viđeni. Više ne kradete svijetu svoju autentičnost. Osobne granice su nevidljive i stoga ih je potrebno uspostaviti riječima (često ponavljanim) i djelima. Osobne granice su poput vodiča koji stvarate kako biste jasno identificirali dopuštene načine na koje se drugi ljudi mogu ponašati prema vama. Postavljanje granica uključuje definirani odgovor kada netko prekorači ta ograničenja. Stvaranje zdravih granica štiti vas od emocionalnih ozljeda i čuva vaše osobno dostojanstvo netaknutim.

Pasivna agresija, neizravno izražavanje ljutnje, možda je jedan od najdestruktivnijih oblika prikrivene komunikacije uključuje na primjer, lupanje vratima, sarkazam, teško uzdisanje, kolutanje očima i dizanje zida šutnje uz možda davanje neprijateljskih odgovora od jedne riječi.

Neučinkovita komunikacija je neizravna. Možete biti pasivni, plašljivi, tajanstveni ili rezervirani. Možete biti ljuti, neprijateljski nastrojeni, maltretirati ili biti agresivni. Koliko god se pokazala neučinkovita komunikacija, ne kažete što želite na način koji druga strana zapravo može prihvatiti.

Učinkovita komunikacija je izravna i konkretna, ne ostavlja nikakvu sumnju o tome što mislite. Asertivni ste, ali niste agresivni ili pasivni. Vaši strahovi od izražavanja onoga što želite su smanjeni i možete postavljati jednostavne zahtjeve. Na primjer, “Želio bih uputiti jednostavan zahtjev da me prestanete prekidati, teta Milly.” Možete zatražiti, recimo, slobodan dan u tonu koji je prijateljski i vedar. Ne zakopavate svoj pravi zahtjev pod milijun “Žao mi je” ili ne plešete oko stvari koju stvarno želite tražiti. Jasni ste i otvoreni za bilo kakav odgovor druge strane. Najviše od svega, u kontaktu ste i možete izraziti svoje istinske odgovore na sve što vam se događa u životu, ako tako odlučite.

Evo nekoliko primjera neučinkovite i učinkovite komunikacije na poslu:

Neučinkovita komunikacija

  1. Nejasne upute: “Učini nešto s tim izvještajem.”
  2. Pasivno-agresivni komentari: “Općenito je ovo dobro, ali neki od nas zapravo završavaju svoj posao na vrijeme.”
  3. Ignoriranje problema: “Ne želim sada razgovarati o tome.”
  4. Izbjegavanje odgovornosti: “To nije bio moj zadatak, trebao bi pitati nekoga drugoga.”
  5. Agresivna komunikacija: “Ovo je beskorisno, moraš to ponovno napraviti.”

Učinkovita komunikacija

  1. Jasne upute: “Molim te, pošalji izvještaj do 14 sati danas kako bismo ga mogli pregledati na sastanku.”
  2. Ponuda povratne informacije: “Cijenim tvoj trud na ovom projektu. Imaš li ideje kako bismo mogli dodatno poboljšati proces?”
  3. Rješavanje sukoba: “Razumijem tvoje frustracije, ali hajdemo pronaći rješenje koje odgovara oboma.”
  4. Postavljanje očekivanja: “Očekujem da ćeš ovaj zadatak završiti do petka, ako imaš bilo kakvih pitanja, slobodno se obrati.”
  5. Asertivni zahtjevi: “Trebam tvoju pomoć s ovim zadatkom. Možemo li sjesti i detaljno ga proći zajedno?”

I još poneki primjer u susretima s nepoznatim ljudima:

Neučinkovita komunikacija

  1. Bezobraznost: “Kakav si ti vozač! (+ još poneki epitet)”
  2. Pretpostavke: “Naravno. (ironično) Sigurno ne znate ništa o ovome.”
  3. Nepoštivanje: Govorenje previše glasno ili preblizu osobi.
  4. Agresivnost: “Morate to učiniti odmah!”

Učinkovita komunikacija

  1. Izravnost: “Oprostite, možete li mi reći kako da dođem do autobusne stanice?”
  2. Ljubaznost: “Hvala vam puno na pomoći!”
  3. Jasnoća: “Molim vas, možete li se malo pomaknuti? Hvala.

Evo i nekoliko neverbalnih načina pokazivanja učinkovite komunikacije koji se mogu koristiti u različitim situacijama:

  1. Održavanje kontakta očima – Gledanje sugovornika u oči tijekom razgovora može pokazati zainteresiranost i poštovanje. To može pomoći u izgradnji povjerenja i pokazati da ste fokusirani na razgovor.
  2. Mirno držanje tijela – Održavanje stabilnog i mirnog držanja tijela može pokazati samopouzdanje i otvorenost. To također može umanjiti bilo kakve znakove nervoze ili nesigurnosti.
  3. Kimanje glavom, osmijeh – Kimanje glavom dok druga osoba govori može biti znak da razumijete i pratite što se govori. Ovo je jednostavan način da se sugovorniku pokaže da ste angažirani u razgovoru. Osmijeh stvara pristupačnost i smanjuje opasnost od kontakta.
  4. Smireno reagiranje: Održavanje smirenog i kontroliranog odgovora na sugovornikove komentare, čak i ako se ne slažete, može pomoći u održavanju konstruktivne atmosfere. To pokazuje da ste sposobni upravljati svojim emocijama i odgovarati na smiren način.
  5. Proksemija (postavljanje u prostoru) – koliko blizu stojite nekome tijekom razgovora, može biti ključno za učinkovitu komunikaciju. Preblizu stajanje može biti doživljeno kao invazivno, dok predaleko može signalizirati distancu ili nezainteresiranost.

U sklopu radionice “Hipnotičke tehnike jačanja granica” sudionici će učiti kako transformirati svoj način postavljanja i držanja granica, uz hipnotičku seansu i mindfulness tehnike doći će u dodir sa svojim autentičnijim “ja”. Komunikacija je ključna u promjeni dosadašnjih oblika ponašanja i postavljanja granica.

Iskustva ovog treninga donose vam četiri hipnoterapeuta koji su uz to i: hipnocoach i instruktor hipnoze (Josip), mindfulness i NLP master (Sanja), doktor komunikologije i psihoterapeut (Miroslav) i profesor fonetike i instruktor hipnoze (Hrvoje), spremni da vas ojačaju u ovoj grupnoj iskustvenoj radionici.

Pravo mjesto da povučete tu novu crtu. Vi birajte koje će boje biti! Vidimo se…

Pridružite se radionici 11.5.2024. ili nabavite snimku u pretprodaji po povoljnijoj cijeni.

Podijeli tekst:

Proučite još...

Smjerovi

Osnovne hipnotičke vještine

Ovaj petotjedni tečaj osmišljen je kako bi vas uveo u svijet hipnoze kroz temeljne tehnike kao što su indukcija, opuštanje i davanje sugestija. Praktične vježbe pružaju vam sigurnost u izvođenju jedne cjelovite hipnotičke sesije.

Osnove regresoterapije

Usvojite terapijski pristup koji koristi prošla iskustva i sjećanja za razumijevanje i rješavanje trenutnih emocionalnih i psiholoških problema. Temelji se na vjerovanju da neprocesirani događaji iz prošlosti, uključujući i prošle živote, značajno utječu na trenutno stanje osobe. Regresoterapijom klijenti stječu veću kontrolu nad životom, bolje razumijevanje i olakšanje od starih obrazaca i traumatskih događaja.

Postani profesionalni hipnotizer

S ovom etapom školovanja usvojite vrhunske vještine poboljšanog vođenja klijenta, ojačajte hipnotizerski glas uz vodstva fonetičara, istražite prošlost vođenjem u hipnotičku revivifikaciju (mini regresiju)…

Upoznajte se s hipnotičkim fenomenima, ojačajte produbljivanje jezikom glasom i govorom, i prikupite još većih vještina intenzivnom radionicom hipnotičke revivifikacije.

Postani hipnocoach

Hipnocoaching je dogovoreni rapport između coacha i klijenta u transu s ciljem osnaživanja unutarnjh podsvjesnih iskustvenih duhovnih resursa (uvjerenja, emocije, očekivanja) da bi proces djelovanja kroz navike i ponašanja u kognitivnoj fazi bio koncentriran, motiviran, fokusiran, odlučan, fleksibilan i vremenski usklađen.

Temeljna škola hipnoze

POSTANI HIPNOTIZER Opusti Zabavi Zbuni Zavedi Kako biste voljeli… bilo koga, bilo kada, bilo gdje …uvesti u hipnozu? Postanite Hipnotizer SADA Možda već neko vrijeme

Tečaj ulične hipnoze

Potpuno novi pristup hipnozi i kao i stjecanje novih vještina koje su neprocjenjive u poslovnom okruženju kao i privatnom. Pristupite nepoznatim ljudima, zabavite ih ili